Kategorie
FOTOGRAFIA ŚLUBNA GRECKIE WESELE PORADNIK

JAK PRZYGOTOWAĆ WESELE W STYLU GRECKIM?

Marzy Wam się ślub w Grecji, na Santorini, w otoczeniu bieli i cudownie niebieskiego nieba, ale fundusze i inne obecnie ograniczające mocno czynniki uniemożliwiają Wam spełnienie tego marzenia?

Zaproście odrobinę Grecji do Polski i stwórzcie ten cudowny klimat tutaj!  Jak to zrobić? Dzisiaj gościnnie na naszej stronie konsultant ślubny Jagoda Mirczewska podpowie Wam jak stworzyć grecki klimat na weselu i na co zwrócić uwagę,  a zdjęcia zdjęcia zainspirują Was do stworzenia swojego wymarzonego wielkiego greckiego wesela 🙂  Miejsce, w którym powstały zdjęcia to nasz zaprzyjaźniony Stary Dwór Poręba Żegoty i jego pięknie odnowione zewnętrzne tarasy 😊❤️

 

Witam Was! Mam na imię Jagoda Mirczewska, jestem konsultanta ślubną i wraz z moją cudowną ekipą @sercewkadrze , @lapchwile, @slodki stol  chciałabym Wam pokazać jak można zaaranżować wesele w klimacie z rodem z Grecji.

Generalnie pomysłów na motyw przewodni jest ogrom. Każde wesele powinno odzwierciedlać Wasz styl, duszę i charakter. Nieliczni jednak decydują się na oryginalny pomysł.

Śródziemnomorski klimat to romantyzm, oryginalność i prostota. A w prostocie tkwi piękno. Białe domki, słońce, ciepły powiew morskiej bryzy, pięknie udekorowane stoły, a w tle lazurowe morze. Brzmi magicznie, prawda?

A czy da się odtworzyć śródziemnomorski klimat w Polsce? Z pogodą może być różnie, ale z pewnością da się stworzyć klimat, który pozwoli nami choć na chwilę przenieść się do prawdziwej Grecji. A zarazem zaskoczy Waszych gości.

Biel, odcienie niebieskiego, złota oraz piasku przyniosą namyśl błękitne niebo, lazurowe spokojne morze i złote zachody słońca. Akcenty dekoracyjne podkreślą magię śródziemnomorskiego stylu.

Sesją poniżej chciałabym Wam zaprezentować alternatywę  dla standardowych dekoracji w plenerze jakże i w obiekcie. Na zdjęciach pojawiają się złote sztućce, wyszukane zastawy oraz talerze. Przemyślane, tak aby odzwierciedlały bogatą historie wyjątkowej Grecji.

Zabawa z oświetleniem, światełkami to coś co doda ciepłej atmosfery i doda ciepłego powiewu na duszy. Oczywiście z elementów dekoracyjnych nie zabrakło również prawdziwych gałązek oliwnych. Można kombinować z oznaczeniami na stole, bawić się nazwami wysp greckiego morza.

Jeśli chodzi o atrakcje, proponuję wprowadzić charakterystyczne nuty greckiej muzyki . Wspólnie z gośćmi można zatańczyć największy niekwestionowany hit zorba. To taniec, który porwie duszę i zintegruje ludzi. A z elementów zaskakujących  na przywitanie gości zamiast słodkiego kącika, można zaserwować na talerzu bezę, z grecką figą polaną złotą i pyszną polewą ( jadalną oczywiście). Sama próbowałam i powiem Wam, że nie mogłam się oprzeć!

Na podziękowanie dla gości za przybycie dobrym pomysłem byłoby podarować amulet z oczkiem, który ma za zadanie chronić nas przed złym okiem, czyli urokiem, który mogą na nas rzucić osoby zazdrosne lub życzące nam źle. 😊

Nastały trudne czasy, ale one miną. Jeszcze nie raz będzie magicznie.

Pozdrawiam Was ciepło, Jagoda!

Wedding Planner : Jagoda Mirczewska ”Jagodissimi – Wedding Planner” www.jagodissimi.com
Fotograf: Joanna Pulak ” Serce w kadrze”
Florysta: Iwona Curyło ”Łap chwilę”
Cukiernia: Anna Seręga ‘’’Słodki Stół”
Lokalizacja ” Stary Dwór Poręba Żegoty’’.