REGULAMIN SESJI LIFESTYLE SERCE W KADRZE

To co charakteryzuje moje sesje zdjęciowe to naturalność chwili i waszych relacji, to połączenie reportażu z portretem oraz moja indywidualna wrażliwość na dostrzeganie odpowiedniego światła i szczegółów tworzących daną chwilę i scenerię.

To oznacza, że zdjęcia nie powstają same. Tworzymy je razem, nie upiększam, nie zmieniam naturalnych kolorów, faktur czy innych cech środowiska, które mają ogromny wpływ na efekt końcowy. Sesje lifestyle to wasz styl bycia, mieszkanie, plener, który pasuje do was i waszych fotograficznych potrzeb,  ale także wasza indywidualna bliskość względem siebie.

Jako profesjonalny fotograf z wieloletnim doświadczeniem nie narzucam, nie ustawiam,  a wyłapuje wasze cechy i kieruję tak naszą sesją by je jak najlepiej pokazać, z zachowaniem waszego dobrego wizerunku oraz mojego artystycznego spojrzenia na daną chwilę. Zależy mi na pięknych, pełnych emocji zdjęciach, dlatego doradzam, podpowiadam, podkreślam to, co warto pokazać i co wygląda dobrze w kadrze.

Praca na sesji z małymi modelami nie jest łatwa i owiana często całym spektrum ich emocji, które również mają wpływ na efekt końcowy. Musicie jednak wiedzieć, że te najpiękniejsze radosne ujęcia powstają najczęściej pomiędzy jedną a drugą falą łez, a to jak się to wszystko potoczy zależy od spokojnej i cierpliwej współpracy rodziców z fotografem, więcej na ten temat możecie poczytać w moim poradniku www.sercewkadrze.pl/poradnik/

Kolejnym czynnikiem warunkującym efekt końcowy jest pogoda, a jeśli sesja ma odbyć się w domu to warunki oświetleniowe we wnętrzu. Światło ma ogromny wpływ na charakter zdjęć, dlatego gdy jest go mało we wnętrzu lepiej zbliżyć się do naturalnego światła ( okna ), niż zapalać sztuczne kierunkowe światło lampy.

Decydując się na sesję potwierdzacie, że akceptujecie mój styl fotografowania
oraz zgadzacie się na moją interpretację fotograficzną naszej sesji zdjęciowej.

Moje przykładowe sesje zdjęciowe znajdziecie w zakładce BLOG po zapoznaniu się z nimi na pewno dostrzeżecie wspomniane wyżej wartości, co ułatwi podjęcie Wam decyzji. Jestem „płodną fotografką” podczas godzinnej sesji potrafię stworzyć nawet 100 różnych kadrów do wyboru przez klienta. Możecie zobaczyć przykładową sesję, na której pokazuje wszystkie powstałe wtedy kadry oddane do wglądu klientom oraz ich indywidualny wybór zdjęć. Kliknij tutaj

REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWEJ

 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z potwierdzeniem zapoznania się z naszą polityką prywatności oraz akceptacją tego regulaminu. Wszelkie spory będą rozpatrywane w odniesieniu do punktów tego regulaminu.
 2. Rezerwacja terminu następuję po wpłaceniu zadatku w wysokości 150zł w formie przelewu po wystawieniu faktury
 3. W celu kontaktu i realizacji sesji fotograf potrzebuje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu.
 4. Na adres mailowy przed sesją fotograf wysyła do klienta ustalone szczegóły sesji oraz informacje dotyczące tego regulaminu, polityki prywatności firmy oraz ewentualnej zgody na publikację przez klienta.
 5. Wszelkie informacje na temat zakresu i charakteru sesji, związanych z nią cen, ilości zdjęć oraz gotowych produktów fizycznych użyte w tym regulaminie odnoszą się do oferty dostępnej na stronie www.sercewkadrze.pl/oferta-lifestyle/
 6. Tworzę sesję o różnej tematyce, w stylu lifestyle. Informację o tym, co to znaczy i jak się do takiej sesji przygotować, znajdziecie w poradniku www.sercewkadrze.pl/sesja-lifestyle-co-to-jest/ 
 7. Decydując się na sesję klient wybiera pakiet zdjęć z oferty. Po realizacji sesji w terminie do 14 dni roboczych fotograf przesyła do klienta gotowy, poddany autorskiej obróbce poglądowy materiał zdjęciowy, z którego klient wybiera określoną w pakiecie ilość zdjęć. Może wybrać więcej dodatkowo płatnych ujęć lub zmienić na wyższy pakiet ze wszystkimi gotowymi zdjęciami. Zakres ilości zdjęć w pakietach i jego ceny określa oferta www.sercewkadrze.pl/oferta-lifestyle/
 8. Nie wysyłam do klienta nieobrobionych, surowych plików RAW.
 9. Po sesji jest możliwość zamówienia drukowanego albumu wraz indywidualnym projektem,  który jest usługą dodatkową, a jej zakres określa oferta dostępna na stronie www.sercewkadrze.pl/fotoalbumy/
 10. Zapłata za sesję następuje w formie przelewu do 7 dni roboczych od daty wystawienia faktury
 11. Gotowe i wybrane przez klienta zdjęcia w pełnej rozdzielczości przesyłane są drogę elektroniczną do samodzielnego pobrania po zaksięgowaniu wpłaty za sesję. Klient otrzymuje również zdjęcia w formie papierowej na odbitkach w formacie 15x23cm . Ilość odbitek określa wybrany przez klienta pakiet.
 12. Odbitki są gotowe w terminie 14 dni, a przekazanie ich jest możliwe w Jaworznie (woj. Śląskie), lub za pośrednictwem poczty czy paczkomatu. Opcja wysyłki jest dodatkowo płatna przez klienta, koszt 15zł.
 13. Nie prowadzę studia fotograficznego, nie wykonuje zdjęć studyjnych z użyciem akcesoriów czy wypożyczanych strojów. Zdjęcia tworzymy w waszym mieszkaniu, w plenerze lub wynajętym wnętrzu. Możemy wykorzystać ulubione akcesoria klienta, jednak należy wcześniej ustalić szczegóły takiej indywidualnej sesji z fotografem, a przygotowanie akcesoriów  pozostaje po stronie klienta.
 14. Przygotowanie stroju do sesji jest po stronie klienta. Podkreślam, że to sesja w stylu lifestyle, naturalna, zatem proponuje by ubrać się na luzie lub odświętnie ale w waszym stylu, warto wybrać strój dostosowany do miejsca, pogody czy charakteru tematu sesji. Strój powinien być spójny u wszystkich osób biorących udział w sesji, nie krzykliwy i bez większych, rzucających się w oczy grafik, czy logo, więcej w tym temacie znajdziecie informacji w poradniku www.sercewkadrze.pl/jak-sie-ubrac-na-sesje-zdjeciowa/
 15. Jeśli klient wybierze miejsce, które objęte jest dodatkową opłatą za wstęp czy możliwość wykonywania tam zdjęć, koszty z tym związane są po stronie klienta.
 16. Gdy miejscem sesji ma być dom klienta, przed samą sesją warto zwrócić uwagę na przedmioty, które mogą psuć wizualny końcowy efekt sesji i pochować je, tj. np. suszarka na pranie, kable ładujące, brudne naczynia. Nie usuwam tego typu rzeczy graficznie z kadru. W pomieszczeniach powinien być ogólny porządek. Nie liczy się metraż czy styl panujący w mieszkania, ani kolory ścian. Istotne jest natomiast naturalne źródło światła (okna) i możliwość podejścia bliżej niego.
 17. Klient może zostać poproszony przed sesją o wysłanie kilku kadrów mieszkania w celu rozeznania się fotografa w panujących warunkach oświetleniowych i możliwościach mieszkania do zdjęć.  Zgoda jest dobrowolna. Nie jest to związane z żadną oceną samego miejsca, a przygotowaniem się do sesji zdjęciowej przez fotografa.
 18. Gdy wykonujemy zdjęcia  w plenerze, indywidualnie ustalamy miejsce oraz szczegóły i koszty dojazdu na sesję. Najczęściej fotograf jedzie razem z klientem. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, jeśli sesja ma odbyć się poza terenem miasta Jaworzno (woj. Śląskie) , ustalane są indywidualnie koszty dojazdu fotografa na miejsce.
 19. Wybierając się na sesję w plenerze klient jest świadomy walorów przyrodniczych miejsca i nie może robić roszczeń względem fotografa za ewentualny bliski kontakt z naturą, jak np. ugryzienie przez owada, czy ubrudzenie stroju w kałuży czy na trawie.
 20. Jest możliwość przeniesienia terminu sesji po wyrażeniu zgody obu stron.
 21. Istnieje możliwość wykupienia sesji lifestyle w każdym temacie w formie vouchera prezentowego. Koszt vouchera odpowiada cenie sesji zdjęciowej. Ważność vouchera od wystawienia to 6 miesięcy, po tym terminie sesja przepada. Zobacz z bliska jak wygląda Voucher.
 22. W dzisiejszych czasach możliwość publikacji zdjęć na swojej stronie internetowej lub platformach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook stanowi ogromnie ważny element promocji fotografa. Dlatego zależy mi na waszej zgodzie umieszczenia zdjęć na wspomnianych wyżej kanałach czy materiałach drukowanych jak odbitki czy album pokazowy. Zgoda na publikację jest dobrowolna, możecie ją wyrazić w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii ze zdjęciami. Zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może być w każdym momencie cofnięta.
 23. Przekazane zdjęcia od fotografa macie prawo wykorzystywać w celach niekomercyjnych, możecie powielać rodzinie i znajomym, wywoływać i oprawiać, a także udostępniać na swoich platformach społecznościowych. Udostępniając zdjęcia w Internecie proszę o wskazanie autora zdjęć  www.sercewkadrze.pl

Regulamin sesji obowiązuje od 01.01.2024r.

Opowiedzcie nam o Waszych wymarzonych zdjęciach!